Archiwum ogłoszeń

Walne Zebranie członków Stowarzyszenia MUTW

Zarząd Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku zwołuje Walne Zebranie członków Stowarzyszenia MUTW w dniu 27 lipca 2020 r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury KŁOBUK (ulica Kolejowa 6).
Obecność obowiązkowa.

Wznawiamy zajęcia Uniwersytetu

Od tego tygodnia wznowiliśmy niektóre zajęcia stałe Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku. Należą do nich joga i gimnastyka lecznicza. Aktualny rozkład godzinowy spotkań znajdą Państwo na stronie Harmonogram zajęć.

Koncert 10 tenorów przełożony
Życzenia wielkanocne

Wszystkim członkom Stowarzyszenia najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz spokojnych Świat Wielkanocnych składa Zarząd Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku.

WAŻNE! ZAJĘCIA ODWOŁANE

UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją WSZYSTKIE ZAJĘCIA W CK KŁOBUK NIE ODBYWAJĄ SIĘ DO DO ODWOŁANIA!

UWAGA! Koncert przełożony

Koncert 10 tenorów został przełożony na dni 16 i 17 czerwca!

MOPS w Mikołajkach organizuje pomoc żywnościową

Naciśnij na tytuł ogłoszenia, aby zobaczyć jego treść…

Wycieczka do Krakowa

W związku z epidemią COVID-19 wycieczka do Krakowa odbędzie się w dniach 2-9 września 2020 r.
Oryginalna treść ogłoszenia:
Organizujemy tygodniową wycieczkę do Krakowa w terminie 18-25 września 2020 r. Koszt to 1050 złotych od osoby (płatne 200 złotych przy zapisie, 400 złotych do końca czerwca i 450 złotych do 15 sierpnia).
W programie: Wawel, Skałka, Kazimierz, Stare Miasto i Muzeum Historii Krakowa w Podziemiach Rynku, Barbakan, Bazylika, Tyniec – Opactwo Benedyktynów, Wieliczka, Wadowice. Planujemy także wyjście do teatru oraz dyskotekę. Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z TV, czajnikiem, szklankami i 1 ręcznikiem na osobę.
Wyjazd autokarem 18 września 2020 r. około godziny 7:00.
Zapisy przyjmują członkowie zarządu.

Spotkanie z poetą-historykiem

W dniu 19 lutego 2020 r. o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z poetą i historykiem, panem Sławomirem Rudnickim, który poprowadzi wykład na temat „Co Polacy wnieśli do kultury, historii i tradycji Europy”. Zapraszamy wszystkich do sali ABC w Centrum Kultury „KŁOBUK”.

Spotkania zarządu Stowarzyszenia

Informujemy, że spotkania zarządu Stowarzyszenia Mikołajski Uniwersytet III Wieku odbywają się we wtorki od godziny 10:00.

Shantaż walentynkowo

13 lutego o godzinie 18:00 zapraszamy na koncert walentynkowy zespołu „Shantaż” w sali ABC CK „KŁOBUK”.

Zabawa sylwestrowa (2019)

Zarząd MUTW organizuje zabawę sylwestrową w sali ABC Centrum Kultury „KŁOBUK” z muzyką na żywo (zespół GRAHIT) i kateringiem. Napoje we własnym zakresie. Koszt uczestnictwa to 90 złotych od osoby. Zgłoszenia przyjmuje pani Krysia Chojnacka.

Odbiór blaszek po ciastach

Bardzo prosimy o odbiór blaszek i pojemników na ciasta. Blaszki czekają na powrót do domów w Pracowni Orange.

Musical AIDA

WAŻNE! Zarezerwowano bilety na wyjazd do teatru „Roma” w Warszawie na musical AIDA w dniu 20 lutego 2020 roku. Bilety ulgowe 104 złote, normalne 130 złotych. Dochodzi jeszcze cena dojazdu do Warszawy. BRAK MIEJSC
Więcej informacji o musicalu: Teatr Roma

Rekrutacja na zajęcia z obsługi komputera

Zapraszamy członków Stowarzyszenia na zajęcia z obsługi komputera. Tematem przewodnim jest obsługa programu Microsoft Word służącego do edycji tekstu. Na zajęciach poświęcimy czas na zaznajomienie się z funkcjami programu oraz umiejętnościami tworzenia dokumentów oficjalnych, listów, tabel i tym podobnych.
Zajęcia obywają się w piątki o godzinie 16:30 w Pracowni Orange (pierwsze zajęcia 13 grudnia 2019). Grupa składać się może z 6 osób, pracujących na komputerach dostępnych w czasie zajęć.
Zapraszamy!

Wiosenne spotkanie z morzem

W związku z epidemią COVID-19 wycieczka „Spotkanie z Morzem” w Dziwnówku odbędzie się w dniach 18-24 września 2020 r.
Oryginalna treść ogłoszenia:
W terminie 18-24 maja 2020 roku organizujemy wyjazd nad morze do ośrodka wypoczynkowego „Złota rybka” w Dziwnówku, woj. zachodniopomorskie. Koszt wycieczki to 660 złotych od osoby. Przy zapisie wpłata 300 złotych, druga rata do końca marca. W programie – wycieczka do Świnoujścia i Międzyzdrojów.

10 tenorów

Organizujemy wyjazd do Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie na koncert 10 tenorów, który odbędzie się 25 marca 2020 roku o godzinie 19:00. Cena biletu to 135 złotych. Zapisy razem z wpłatą do końca stycznia 2020  roku. Wyjazd z parkingu przy Biedronce o godzinie 17:00.
Szczegóły: filharmonia.olsztyn.pl/koncert/10-tenorow-2

Noworoczna Gala Operetkowa

Organizujemy wyjazd do Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie na  Noworoczną Galę Operetkową, która odbędzie się 12 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00. Cena biletu to 130 złotych. Zapisy razem z wpłatą do 10 grudnia. Wyjazd z parkingu przy Biedronce o godzinie 16:00.
Szczegóły: filharmonia.olsztyn.pl/koncert/narodowy-teatr-opery-z-odessy-noworoczna-gala-operetkowa/

Rozpoczynamy zajęcia z języka angielskiego (poziom podstawowy)

Rozpoczynamy zajęcia z nauki języka angielskiego – kurs podstawowy. Pierwsze spotkanie z panią Magdą Mikołajczyk w poniedziałek, 18 listopada br. o godzinie 11:15 w Pracowni Orange w Centrum Kultury „KŁOBUK”.

Prosimy chętnych do nauki angielskiego o potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach pod numerem telefonu: 883 983 410.

Zabawa katarzynkowa (2019)

Zarząd Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku organizuje zabawę katarzynkową w sali ABC w Centrum Kultury „KŁOBUK” w dniu 23 listopada br. od godziny 19:00. Koszt to 40 złotych od osoby. Napoje we własnym zakresie. Zapisy do 18 listopada br. do członków Zarządu.

Uwaga! Jest możliwość zorganizowania zabawy sylwestrowej, ale czekamy na zgłoszenia chętnych!!!

Zmiana godzin posiedzeń Zarządu

Uwaga! Posiedzenia Zarządu odbywać się będą w środy w godzinach 16:30 – 18:00 w Pracowni Orange!

Zmiana godziny spotkań Piosenki biesiadnej

Uwaga! Dnia 30 października br. spotkanie Piosenki biesiadnej odbędzie się o godzinie 15:00.

Pierwsze spotkanie lektoratu języka niemieckiego

Termin: 29 października br., godzina 17:00
Miejsce: Pracownia Orange

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Osób Starszych

Dnia 12 listopada br. (wtorek) o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie z Rzecznikiem Praw Osób Starszych na temat „Prawa osób starszych w świetle Konstytucji i ustaw prawnych”. Miejsce spotkania to Klub Czytelniczy ABC w Centrum Kultury „KŁOBUK”.

Zajęcia z obsługi smartfona

Kończymy cykl zajęć z obsługi smartfona. Dwugodzinne zajęcia podsumowujące odbędą się 8 listopada br. o godzinie 15:00 i 17:00. Zapraszamy ponownie członków odpowiednich grup.

Klub Filmowy

Już wkrótce zaczynamy po raz trzeci spotkania Klubu Filmowego, w ramach którego spotykamy się wieczorami, by oglądać filmy. Pierwsze tegoroczne spotkanie odbędzie się 15 listopada br. o godzinie 18:00 w Klubie Czytelniczym ABC w Centrum Kultury „KŁOBUK”.

Proponowane filmy znajdują się na stronie poświęconej spotkaniom Klubu Filmowego.

Zajęcia z obsługi komputera: edytor tekstu Word

W listopadzie zaczynamy cykl zajęć poświęconych obsłudze programu biurowego Microsoft Word, służącego do edycji tekstu. Na spotkaniach będzie można nauczyć się podstaw poruszania się po programie, pisania tekstu i jego formatowania. Spotkanie organizacyjne planowane jest na dzień 15 listopada br. o godzinie 15:00, w Pracowni Orange w Centrum Kultury „KŁOBUK”.

Spotkanie organizacyjne lektoratu języka niemieckiego

Zarząd Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku informuje, że spotkanie oranizacyjne lektoratu języka niemieckiego odbędzie się 22 października 2019 roku (wtorek) o godzinie 16:00 w Pracowni Orange Centrum Kultury „KŁOBUK” w Mikołajkach.

Pod dachami Paryża

Zarząd Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku informuje, że organizuje wyjazd do Filharmonii Olsztyńskiej na koncert pod tytułem „POD DACHAMI PARYŻA”. Koszt – 130 złotych (wpłata przy zapisie). Wyjazd w dniu 17 października 2019 r. (czwartek) o godzinie 16:30 z parkingu koło Biedronki.

Ceny basenu

Zarząd Uniwersytetu III Wieku informuje, że do dnia 20 grudnia cena każdych zajęć na basenie wynosi 25 złotych. Z kolei w okresie od 20 grudnia do 23 lutego cena ta wynosić będzie 30 złotych.

Listopad z Uniwersytetem

W listopadzie Zarząd Uniwersytetu III Wieku planuje zorganizować:

  • Spotkanie z dietetyczką (dokładny termin do ustalenia)
  • Wykład z Rzecznikiem Praw Osób Starszych panem Krzysztofem Marusińskim na temat „Prawa osób starszych w świetle Konstytucji i ustaw prawnych” (dokładny termin do ustalenia)

W listopadzie rozpoczną się także poniższe spotkania:

  • Kurs obsługi smartfona – zakończenie i powtórzenie z zeszłego roku
  • Kurs obsługi komputera – programy biurowe Microsoft Office
  • Klub filmowy – spotkania kinowe
  • Język angielski grupa początkująca
Zapisy do grupy tanecznej

Zarząd Stowarzyszenia Mikołajski Uniwersytet III Wieku Informuje, że ruszyły zapisy do grupy tanecznej. Chętnych prosimy o kontakt z panią Krystyną Chojnacką pod numerem telefonu: 502 260 095.

Zapisy do grupy języka niemieckiego

Zarząd Stowarzyszenia Mikołajski Uniwersytet III Wieku Informuje, że ruszyły zapisy do grupy języka niemieckiego na poziomie początkującym. Chętnych prosimy o kontakt z panią Kazimierą Dąbrowską pod numerem telefonu: 883 983 410.

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

Zarząd stowarzyszenia MUTW informuje, że uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 odbędzie się w lokalu Cinema Club (pl wolności 10) w Mikołajkach w dniu 1 października 2019 w godzinach 18-23.  Ze względów organizacyjnych konieczne jest zgłoszenie uczestnictwa członkom zarządu do 25 września 2019 r.

Wyjazd do teatru na spektakl „Nasza klasa”

W dniu 22 września 2019 r. (niedziela) organizujemy wyjazd do teatru in. Stefana Jaracza w Olsztynie na spektakl pt. „Nasza klasa”. Jest to przypowieść o tym, że brak tolerancji i zrozumienia drugiego człowieka zawsze prowadzi do katastrofy. Bilety ulgowe – 25zł, normalne – 40zł. Wpłaty przy zapisie. Wyjazd z parkingu przy Biedronce o godzinie 16:30. Przypominamy o zabraniu legitymacji emeryckiej! Koszt transportu pokrywa orgqnizator.

III Kiermasz Ciast Domowych (2019)

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami III Kiermasz Ciast Domowych organizujemy w dniu 16 sierpnia 2019 r. (piątek). Ciasta prosimy przynosić na Plac Wolności od godziny 11:30. Z góry dziękujemy za zaangażowanie. (Prosimy o podpisanie blaszek).

II Kiermasz Ciast Domowych (2019)

Kiermasz odbędzie się 7 lipca 2019 roku.
Bardzo prosimy o przynoszenie ciast do godziny 10:00.

Festiwal Kultury Kresowej w Mrągowie

Wyjazd na Koncert Galowy Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie
Termin: 10 sierpnia 2019 roku
Wyjazd: godzina 17:00, parking przy Biedronce
Koszt: 20 złotych
Zapisy do: 15 lipca

Wyjazd do teatru – „Upadłe anioły”

Zarząd Stowarzyszenia Mikołajski Uniwersytet III Wieku informuje, że organizuje wyjazd do teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie (scena kameralna) na sztukę „Upadłe anioły” (komedia). Spektakl odbędzie się dnia 12 czerwca br. o godzinie 19:15. Wyjazd o godzinie 16:45 z parkingu przy Biedronce.Zapisy pod numerem telefonu: 502 260 095.

Zawiadomienie o zakończeniu roku akademickiego 2018/19

Zarząd Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku zawiadamia, że w dniu 17 czerwca 2019 roku (poniedziałek) organizujemy zakończenie roku akademickiego 2018/19 przy Hotelu Gołębiewski (nad jeziorem) w godzinach 18:00 – 21:00.Koszt uczestnictwa pokrywamy z funduszy Stowarzyszenia.

Zmiana cennika basenu

Informujemy, że w okresie wakacyjnym, tj. w miesiącach czerwiec, lipiec, sierpień, koszt wejścia na basen wynosi 30 złotych za 2 godziny. Po wakacjach nastąpi powrót do poprzedniej ceny, czyli do 25 złotych za 2 godziny.

Wyjazd do Jastrzębiej Góry

Zarząd Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku zawiadamia, że wyjazd do Jastrzębiej Góry nastąpi 11 maja o godzinie 7:00. Autobus jak zwykle za „Biedronką”.

Majówkowy kiermasz ciast domowych

Zarząd Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku informuje, że organizuje „kiermasz ciast domowych” w dniu 4 maja 2019 roku (sobota) od godziny 11:00. W związku z tym, prosimy o dostarczenie ciast na Plac Wolności (koło „Lewiatana”) do godziny 10:30.
Za zaangażowanie bardzo wszystkim dziękujemy!

Wycieczka „Szwecja w pigułce”

Termin: 27-29 sierpnia 2019 roku
Koszt: 450 złotych

Nabór na zajęcia zumby

Ogłaszamy nabór na zajęcia zumby (ćwiczenia w rytm muzyki). Osoby chętne prosimy o kontakt z Zarządem.

Wycieczka szlakiem Ziemi Lubelskiej i Roztocza

Termin wycieczki: 9-16 września 2019
Koszt wycieczki: 950 złotych

Zajęcia z języka angielskiego (poziom podstawowy)

Zajęcia z języka angielskiego na poziomie podstawowym odbywają się w środy o godzinie 17:30. Zapraszamy chętnych!

Wyjazd wypoczynkowy do Jastrzębiej Góry

ZAPISY ZAMKNIĘTE
Termin: 11-18 maja 2019 roku
Koszt: 670 złotych

Archiwum