Klub Filmowy

Spotkania Klubu Filmowego to miejsce na wieczorne odprężenie się po tygodniu pełnym nauki. Każdorazowo rozsiadamy się wygodnie w fotelach przed rzuconym na ścianę obrazem po to, by obejrzeć filmy – czy to komedie, czy dramaty.

Klub Filmowy już po raz trzeci zaczyna swoje działanie w ramach spotkań naszego Uniwersytetu III Wieku. Odbywać się będzie w każdy piątek o godzinie 18:00 w Klubie Czytelniczym ABC w Centrum Kultury „KŁOBUK”.

Pierwsze spotkanie planowane jest na: 15 listopada 2019 r.

Propozycje filmowe na spotkanie:

Propozycje filmowe na następne spotkanie:

Kamerdyner
2018 / 2 godz. 21 min. / dramat historyczny
Nisko urodzony i wychowany wśród arystokratów sierota cierpi z powodu zakazanej miłości, podczas gdy trzy narody walczą o kontrolę nad jego okolicą na przestrzeni 40 lat.

Bogowie
2014 / 1 godz. 55 min. / dramat biograficzny
W latach 80. kardiochirurg Zbigniew Religa walczy z licznymi przeciwnościami, by dokonać pierwszego w historii udanego przeszczepu serca.

2014 / 1 godz. 24 min. / komedia romantyczna
Po zerwaniu ze swoim niewiernym facetem trzydziestolatka kontaktuje się z szóstką swoich byłych, licząc na to, że któryś jednak był miłością jej życia.

Propozycje filmowe na następne spotkanie:

2011 / 1 godz. 30 min. / Polska / komedia
Długa podróż samochodem staje się dla dwóch kumpli mizoginów doskonałą okazją do rozmowy, podczas której wylewają swoje liczne żale na płeć przeciwną.

2017 / 1 godz. 26 min. / Polska / dramat wojskowy
Polska po II wojnie światowej. Strażnik próbuje ocalić osadzoną w obozie pracy ukochaną. Musi jednak rywalizować o jej serce z uwięzionym w tym samym obozie przyjacielem.

2016 / 1 godz. 26 min. / Polska / dramat
Romantyczny musical, w którym artystka o światowych ambicjach musi pomóc swojej matce i babci w zachowaniu rodzinnego domu, gdy grozi im eksmisja.

2017 / 1 godz. 25 min. / Polska / komedia
Strapped for cash, an earnest businessman jumps at the offer to work as a state department official but ropes himself into sketchy politics.