Ważne ogłoszenie!

Zarząd Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku informuje, że w dniach 15-16 czerwca 2021 r. (wtorek-środa) organizujemy wycieczkę do Białowieży i okolic z noclegiem w Hajnówce. Koszt wycieczki to 280 złotych. Wpłata przy zapisie do 25 maja 2021 r.

Plan wycieczki:

I dzień

07.00 — wyjazd z Mikołajek

Ok godz. 10.00 – spotkanie z przewodnikiem w Białymstoku

11.00 — przejazd do Kruszynian przez Supraśl (objazdowa wycieczka po Supraślu, który upodobali filmowcy (Majaki z filmu „Blondynka” oraz sceny z filmu „U Pana Boga za piecem”). Zobaczymy: Pałac Bucholtzów, domy tkaczy, kościół św. Trójcy, Dom Ludowy, filmowy posterunek policji w Królowym Moście) zwiedzanie Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa, Ławra Supraska — jeden z pięciu prawosławnych klasztorów męskich w Polsce z unikalną cerkwią obronną.

Kruszyniany, zwiedzanie zabytkowego drewnianego meczetu. Meczet w Kruszynianach — drewniany meczet znajdujący się we wsi Kruszyniany, w województwie podlaskim. Jest najstarszym do dziś zachowanym meczetem tatarskim w Polsce, mizar — cmentarz muzułmański. Wizyta w pustelni prawosławnego mnicha w Odrynkach ze spacerem kładką doliną rzeki Narew Przejazd przez Krainę Otwartych Okiennic. Zwiedzanie zabytkowego drewnianego kościoła z XVIII wieku w Narwi (unikatowy kościół, w którym jest wyposażenie z XVI wieku). Przejazd do Hajnówki. Zakwaterowanie w hotelu „Wrota Lasu” w Hajnówce. Do dyspozycji pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Obiadokolacja.

II dzień

07.30 — śniadanie, wykwaterowanie Przejazd do Białowieży

9.00 – Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie 5 godz. Puszczy Białowieskiej:

Muzeum Przyrodniczo-Leśne – nowoczesna prezentacja multimedialna ekspozycja (wstęp z systemem audioguide), wstęp na wieżę widokową oraz wystawy czasowe, spacer po Parku Pałacowym – carskie założenie parkowe w stylu angielskim. Objazdowa wycieczka po Polanie Białowieskiej / architektura drewniana Białowieży, kościół św. Teresy, Park Dyrekcyjny, dolina Narewki, carski dworzec towarowy Rezerwat Pokazowy Żubrów / tarpany, żubry, żubronie, jelenie, dziki i wilki / – wstęp, ścieżka dydaktyczna „Szlak Dębów Królewskich” – spacer kładką wśród wiekowych dębów),

14.00 — ognisko z konsumpcją (zupa, kiełbaski ogniskowe, regionalna kiszka ziemniaczana z surówką, deska wędlin, musztarda, keczup, pieczywo, kawa, herbata, ciasto.