Wieczór autorski Marii Cudnik

Dnia 17 lutego 2017 roku odbył się wieczór autorski promujący tomik poezji naszej koleżanki Marii Cudnik pt. „Życia mała garść„. Poniżej znajduje się krótka relacja z wydarzenia oraz galeria zdjęć.

Artykuł pochodzi ze strony Biblioteki Publicznej w Mikołajkach

Publiczność dopisała, ponad  sto osób zgromadziło się na uroczystości. Wśród osób zaproszonych gościliśmy panią Joannę Wróbel- sekretarza gminy,Sławomira Gawlińskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mikołajkach, przedstawicieli Mikołajskiego Klubu Poezji, Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, Uniwersytetu III Wieku.

Nie zabrakło rodziny, przyjaciół, znajomych i wszystkich, którzy przybyli na tę uroczystość.

Gości powitała  kierownik biblioteki a następnie pani Maria  opowiedziała o sobie. Mieszka w Mikołajkach od 1960 roku, przepracowała ponad 40 lat. Na emeryturze jest od 1995 roku. Jest wrażliwa na piękno i przyrodę. Bardzo dużo czyta, od młodzieńczych lat pisała do szuflady. Potem postanowiła ułożyć w tomik dla rodziny jako wspomnienia a następnie dla szerszej publiczności.

Wiersze  naszej poetki zaprezentowali: Łarysa Kamińska, Teresa Szymanek, Kazimiera Dąbrowska, Irena Kozak, Krystyna Głodek, Wiesława Jaksim oraz wnuk pani Marii Mariusz Sykut.

Był  tort w kształcie książki na wzór tomiku, życzenia  i kwiaty. Wystąpił zespół Szantaż  z Olsztyna ze wspaniałym repertuarem.

Można było kupić tomik wierszy  i otrzymać autograf.

Po koncercie wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez córki pani Marii- Barbarę Grabowską i Iwonę Sykut.